ניקוי וחיטוי מזגן מיני מרכזי או תקרתי

ניקוי וחיטוי של מזגן מיני מרכזי ביתי מותנה בהבנה עמוקה של המערכת, הצורך ורמת הניקוי והחיטוי הנדרשת.
מערכת מיזוג מיני מרכזית מורכבת מ- 2 רכיבים עיקריים: המאייד, ומערכת הובלת האויר שכוללת מניפה מרכזת ותעלות.
ישנם שני אספקטים בהתייחסות לטיפול במזגן מרכזי:

איכות האוויר

מזגן מזוהם מהווה כר גידול לחיידקים ועובשים חומרים מעוררי אלרגיה כמו אבק אבקנים וקרדית האבק. ולכן משפיע ישירות על איכות האוויר.

תפוקת הקירור והאוויר

מזגן מזוהם וסתום יתקשה לתפעל ולספק את כמות האוויר ותפוקת הקרור\חימום הנדרשת ויצרוך הרבה יותר חשמל. ניקוי מאייד יחזיר את ההשקעה בו בטווח קצר מאוד, לפעמים חודשים בודדים.

לחץ כאן להצגת סירטון לפני הצעת מחיר

כדי להעריך את הצורך בניקוי, את הגישה ליחידה, וכדי להכין הצעת מחיר נכונה אני ממליץ לראות את הסרטון ואחכ לשלוח תמונות או סרטון חזרה בווצאפ ל- 052-3737902

שלב ראשון - ניקוי

מערכת מיני מרכזית מחולקת באופן עקרוני ל- 2 רכיבים עיקריים :
א. המאייד \ סוללה  – את המאייד \ סוללה מנקים בעזרת סבון ירוק אקולוגי, מברישים, ושוטפים היטב במים עם לחץ. המים יורדים דרך צינור אל דלי. אין נזק לתקרה או למזגן או לבית. במידה והגישה קשה אנו מתקינים פתח שרות ייעודי. כמו כן מנקים ומחטאים את המסננים, או מחליפים אותם.

ב. התעלות – את התעלות מברישים בעזרת ציוד ייעודי שכולל מברשת מסתובבת, מחוברת לשואב אבק מיוחד עם פילטר HEPA  שמבטיח שכל האבק שיוצא מן התעלות יישאר בשואב אבק ולא יעבור לחדר. נכנסים עמוק ככל האפשר לתעלה ומנקים אותה. נדרשת זהירות רבה כדי לא להסב נזק במיוחד בתעלות שרשוריות. כמו כן מנקים ומחטאים גם את הגרילים\ פתחי היציאה לחדרים.

ג. מערכת הולכת האוויר- כוללת גם מניפה שמצטבר עליה עובש ולכלוך רב, וגם מרכזת \ מפצל שהינו חלל מזוהם שדורש ניקוי וחיטוי. אנו ממליצים מאוד לא לפסוח על הטיפול בחלקים אלו גם אם הגישה אליהם קשה ודורשת הוספת  פתח ודלת שרות בתקרה.

חיטוי תעלות מזגן עם מערפל קר פוגר FOGGER

שלב שני - חיטוי

לאחר שלב הניקוי יש לעשות חיטוי :

 • את המאייד מחטאים בעזרת חומר חיטוי נגד עובש חיידקים וירוסים וגם קורונה , על ידי התזה עמוקה ממרסס לחץ. החומר מתייבש על צלעות המאייד ומספק הגנה  כנגד התפתחות חיידקים ועובש.

שלב שלישי - חיטוי מערכתי

חיטוי מערכתי – הוא שלב אחרון שבו מחדירים את חומר החיטוי בעזרת מכשיר FOGGER  אל כל חלקי המזגן ומכסים כל חלק בו  בכמות נדיבה של חומר חיטוי. 

חיטוי לתעלות נעשה בעזרת מכשיר ייחודי שפיתחנו שמגיע לעומק התעלות ומערפל את כל התעלה בחומר חיטוי לכיסוי מירבי. 

ישנם כמה פרמטרים שקובעים את היקף הטיפול ועלותו :

 • גישה אל המאייד: האם אפשר וניתן להשתחל או להכניס יד ולהבריש ולשטוף? אם לא – אנו מספקים ומתקינים פתח שרות ייעודי לתקרת גבס שיאפשר לנו לנקות כראוי וגם לטפל בשנים הבאות.
 • במקרה של גישה קשה: פיתחנו שיטה שמאפשרת לנו לבצע ניקוי וחיטוי עמוק לסוללה, ללא הברשה.  
 • המזגן נגוע בעובש ?האם יש רק לכלוך על המאייד או גם  התעלות מזוהמות? באבק בלבד או גם עובש? האם ניתן להתפשר מבחינה בריאותית ללא ניקוי תעלות?
 • תעלות: האם ניתן לפרק תריסים וגרילים כדי להגיע לתוך התעלות? איזה סוג תעלות? איזה בידוד ? איך ההרכבה שלהן?
 • מניפה ומרכזת– מאוד מסובך להגיע אליהן ורק בדיקה בשטח אפשר לקבוע מה ואיך ניתן לעשות. בד"כ צריך להבריש ולשאוב ולחטא.
 • חשוב במיוחד הוא נושא העובש! אם בבדיקה נמצא שהמזגן נגוע בעובש, אי אפשר להתפשר בניקוי של המאייד בלבד. העובש עובר דרך המניפה אל התעלות ומדביק גם אותן, ממשיך לשלוח נבגים בבית, להדביק מקומות אחרים ושוב את המזגן וחוזר חלילה.
  לכן במקרה של מזגן נגוע בעובש יש לבצע בנוסף לניקוי המאייד גם ניקוי על ידי הברשה ושאיבה של התעלות מניפה והמרכזת  וחיטוי  לכל מקום שניתן להגיע אליו בעזרת מרסס או פוגר. זה נעשה  במסגרת  טיפול "טוטאל פרש".

  אני ממליץ לראות את הסרטון ולחסוך את הביקור המקדים או לתאם ביקור מקדים בעלות 250 שח בלבד כדי לבדוק ולאבחן ולהחליט יחד על סוג הטיפול ורמת הניקיון והחיטוי  והמומלצת. ברשותנו מצלמה אנדוסקופית שאותה אפשר להחדיר אל התעלות והמערכת ולבדוק את רמת הלכלוך הקיימת. בסיום הבדיקה תוצג ללקוח הצעת מחיר מדוייקת.

"מיני פרש"

690 כולל מע"מ
 •  ניקוי עמוק שטיפה וחיטוי למאייד \ סוללה למיני מרכזי בשיטה ייחודית למשב רוח, גם במקרים של גישה קשה*
 • שטיפה עמוקה בחומר ניקוי ירוק, הברשה, שטיפה בלחץ מים, וחיטוי עמוק.
 • ניקוי וחיטוי של של מגש הנוזלים + טבליות נגד עובש וסתימות.
 • ניקוי וחיטוי פילטרים.
 • פתיחת דופן המזגן במידת הניתן וניקוי מהצד הפנימי ללא תוספת עלות.
 • אינו כולל פתיחה\ טיפול בסתימה\ נזילה\ ריח ממקור חיצוני \ניקוז.
 • במקרה של גישה קשה יתכן ותחול תוספת מחיר

"טוטאל פרש"

2500 כולל מע"מ
 • שיקום מערכת מיזוג : ניקוי וחיטוי לכל מערכת המיזוג: מנקודת כניסת האוויר ועד היציאה כולל מאייד ועד 5 תעלות . מרכזת ומניפה בתוספת תשלום.
 • ניקוי ושטיפה עמוקה למאייד \ סוללה בשיטה ייחודית למשב רוח : שטיפה עמוקה בחומר ניקוי ירוק, הברשה, שטיפה בלחץ מים, וחיטוי עמוק.
 • ניקוי וחיטוי של מגש הנוזלים + טבליות נגד עובש וסתימות .
 • הברשה לתעלות גמישות \ שרשורי או פח על ידי מכונה חשמלית מותאמת, שאיבה עם שואב HEPA , וחיטוי לכל אורך התעלה בציוד ייעודי, פיתוח של משב רוח.
 • ניקוי וחיטוי גרילים.
 • ניקוי וחיטוי פילטרים.
 • פתח שרות עם דלת בתקרת גבס תוספת 650 ש"ח במידת הצורך
 • מומלץ !!! ניקוי וחיטוי מרכזת ומניפה תוספת 500 ש"ח
פופולרי

לחץ כאן להצגת סירטון לפני הצעת מחיר

כדי להעריך את הצורך בניקוי, את הגישה ליחידה, וכדי להכין הצעת מחיר נכונה אני ממליץ לראות את הסרטון ואחכ לשלוח תמונות או סרטון חזרה בווצאפ ל- 052-3737902

המחירים כוללים מע"מ. יתכנו שינויים בהתאם למצב בשטח לאחר הבדיקה.

חשוב לדעת!

 1. אנו מטפלים במזגנים שבהם התקרה היא עד גובה 3.0 מטר (סטנדרטי הוא 2.6) . מעבר לכך יש להודיע לנו ותיתכן תוספת עלות .
 2. במקרה שאין גישה נוחה למאייד יש צורך בהתקנת פתח שירות יעודי בעלות 650 ש"ח.
 3. בכל מקרה שיש עלות חניה בחניון תתוסף העלות לחשבון. ( לא כולל פנגו ברחוב)

הוראות לפני הגעת הטכנאי:​

לפנות את השטח מתחת למזגן: להזיז רהיטים, תמונות ואביזרים שונים שעשויים להפריע לעבודה ולהינזק. 
הזזת רהיטים וארגון החדר לפני ואחרי הניקוי אינו באחריות הטכנאי ואם יתבקש לעשות זאת יש תוספת עלות לכל מזגן.

אחריות כנגד עובש 

עובש יכול להגיע למזגן משני מקורות:

 1. ממקור פנימי- שבו התפתח עובש על הסוללה ונדד לכיוון שאר חלקי המערכת. 
 2. ממקור חיצוני – מצב שבו עובש שנמצא במבנה עובר דרך המזגן ומזהם אותו.   
לפיכך, נושא האחריות נגד עובש הוא מסובך ומורכב. קשה למשב רוח להבטיח שלא יהיה עובש במזגן.  אנו עושים את המקסימום כדי להבטיח שלא יתפתח עובש ממקור פנימי. אבל על הדיירים חלה אחריות שווה  לנקות פילטרים בצורה תקופתית קבועה  ולחטא ( ניתן לרכוש מאיתנו) את הסוללה וכל החלקים הנראים, וכן למגר עובש מקירות וחפצים בבית וכמובן לשמור על לחות מתאימה.   
 הטיפול בעובש איננו " זבנג וגמרנו" . זהו תהליך מתמשך שמשלב מודעות ופעילות משותפת של בעלי המקצוע ודיירי הבית. 
 

דגשים לפני רכישת שרות למיני מרכזי 

 1. ניקוי תעלות– יש לוודא שלטכנאי יש שואב אבק ( כבר ראיתי כאלו שרק מברישים או מורחים) ושהשואב יהיה עם פילטר פנימי מסוג HEPA . פילטר כזה מבטיח שהאבק והעובש שמוציאים מהתעלות נשאר בתוך השואב ולא מתפזר בבית . 
 2. שטיפת סוללה – חובה לעשות שטיפה עמוקה. לא רק ריסוס של איזה תרסיס קצף שהרבה טכנאים אוהבים. שטיפה עמוקה כוללת ריסוס לעומק הסוללה עם חומר ניקוי אקולוגי, הברשה וסילוק בוצה, שטיפה עם מים במכשיר עם לחץ מותאם, ולבסוף חיטוי לעומק הסוללה, לא רק על פני השטח. 
 3. מגש הנוזלים– חייב לעבור טיפול ניקוי וחיטוי. אי אפשר להתייחס אליו כאילו הוא לא קיים. יש בו בוצה וחומר אורגני רב שאם לא מטופל ישוב ויצמח לאחר זמן קצר. מגש הנוזלים חייב לעבור ניקוי וחיטוי גם אם לא מפרקים אותו. 

NanoFix

לאחר מחקר ארוך בחרנו להשתמש בחומר חיטוי תוצרת ארה"ב המתקדם ביותר מכל חומרי החיטוי הקיימים בשוק והינו בחזית הטכנולוגיה. החומר מבוסס על ננו טכנולוגייה ומאושר על ידי ה- EPA לשימוש במזגנים ובמגוון רחב של אפליקציות ומיקומים.

NanoFix הינו שם המוצר בישראל, וכל מידע נוסף עליו יימסר ללקוח עם ההזמנה ותוך כדי התחייבות לשמירה על חסיון, לצמצום ומניעת ריגול תעשייתי. 

NanoFix מייצר שכבת הגנה עמידה בפני שחיקה  שמייצרת הגנה לטווח אורך מפני 99.9% של המיקרואורגניזמים שעלולים להתפתח במזגנים. עובש, פטריות, חיידקים, טחב, וירוסים ועוד. להבדיל מכל חומרי הניקוי הסטנדרטיים, פעולתו ממשיכה לעוד חודשים רבים לאחר יישומו.

שיטת שלושת המ"מים של ה- NanoFix

משמיד

מיד עם יישומו, החומר משמיד ומחסל את שארית המיקרו אורגניזמים שאולי נשארו במזגן לאחר השטיפה.

מצפה

יוצר שכבת ציפוי שנקשרת למשטח. השכבה נשארת פעילה לזמן רב ואינה יורדת אלא לאחר שימוש שוחק או בכוונה תחילה.

מגן

כל מיקרואורגניזם שיגיע למשטח יתקל במחסום פיזי בצורת בליטות חדות, דמויי חרבות שמונע את חדירתם והיצמדותם על ידי פגיעה ופרוק קרום ההגנה שלהם והשמדתם. זהו המוצר היחידי שמונע וחוסם הדבקה מחודשת!!!

 • נבדק לאורך זמן במעבדות עצמאיות בארה"ב והוכח כיעיל ביותר!
 • מספק חיטוי שאריתי ארוך טווח ( להבדיל מכלור, מי חמצן וכו')
 • מבוסס טכנולוגיה ירוקה, אינו משחרר חומרים לסביבה. אינו מכיל רעלים, פנולים, אלכוהול, מתכות כבדות ורעילות, או יוני כסף.
 • בטוח לשימוש לטכנאים ולמשתמשים במזגן, אינו רעיל. אינו מגרה את מעברי הנשימה וניתן להיות בחדר תוך כדי ומיד לאחר החיטוי. אינו מצריך שימוש בנשמית או מסיכה !
 • מבוסס מים, חסר צבע וריח.
 • אינו גורם להתפתחות זנים עמידים
 • מאושר על ידי ה- EPA כנגד טווח רחב של יישומים ומיקרואורגניזמים, גם חיידקים העמידים ביותר כנגד אנטיביוטיקה כמו MRSA.
איך עובד ננופיקס חומר חיטוי שאריתי

NanoFix* The ultimate Antimicrobial solution

How it Works

When applied to a surface or incorporated into a material, the material creates a Micro-biostatic Antimicrobial Coating on the surface that inhibits odor causing bacteria, mold and mildew.
The Micro-biostatic Antimicrobial Coating forms a protective surface protectant by forming a nano bed of spikes that disrupts the microorganism's membrane resulting in the loss of energy in the microbe and its demise. This new technology provides a perfect approach to inhibiting microorganisms without the use of unsafe heavy metals or poisons. This mode of action is entirely unique to other antimicrobials.

The molecule is made up of several sections:

 • One end of the molecule forms a strong bond to the surface it is applied on or into.  The surface can be either porous or non-porous.
 • The other end of the molecule forms a microscopic bed of nails that stand straight up from the surface. This nano bed of nails disrupts the microbe's membrane resulting in its demise.  All of this takes place without the use of heavy metals or poisons.

Because Microbiostatic Antimicrobial Coating’s methodology mechanically disrupts the membrane of the microbe, no microbial resistance "superbugs" are ever created from the treatment.

The key function of the molecule is the long chain of atoms that make up the spike that are large enough to pierce the cell walls of various microbes. Being only about one thousandth the diameter of a human hair, they are too small to harm large cells in mammals. These chains of atoms carry a strong positive charge that attracts negatively charged bacteria.

Green Technology

Because we accomplish all of this without the use of poisons or metals and do not create microbial resistant strains, we are the 'Green' solution to inhibit microbial growth.

We address the two main ecological concerns associated with leaching antimicrobials: bleeding harmful toxins into the environment and the generation of adaptive organisms (superbugs).

Q: What happens to The product after a treated garment is thrown away or discarded?

A: A shirt treated with this technology and placed in a landfill will break down to basic components in about five years.

This product is the most environmentally friendly and user friendly antimicrobial on the market!

Benefits in highlights:

 • EPA Registered for a long list of uses and applications
 • Odorless and colorless
 • Highly durable
 • Non-toxic
 • Water based
 • Long term prevention of a wide range of microbial growth
 • Protects a wide range of surfaces both porous and non-porous
 • Can be wiped, sprayed or misted on virtually any surface and dries rapidly
 • Non-leaching
 • No off-gassing

Benefits in detail

 • The material performs without diffusion or leaching off the applied substrate.
 • Bound technology – unlike conventional disinfectants, poisons, phenols or heavy metals, our technology performs while bound to the applied surface (substrate).
 • Residual Efficacy– Unlike other antimicrobials, our product's efficacy remains for a long period of time. Our products specifies reapplication every 90 days and has been independently tested for 100 standard washes.
 • Porous and Non porous Surfaces– Our technology allows for both porous and nonporous materials.
 • Effective against a wide array of odor causing bacteria, fungi and mold. 
 • No Super Bugs– There is no known or anticipated risk for microbes to mutate to a Super Bug. This is due to the bound technology. Other technologies work by "uploading" into the microorganism resulting sometimes in a mutation of the original microorganism.
 • Shelf Life-1 year shelf life or longer unopened. Once opened, use in 1 year.
 • Ease of Use– The product can be applied in or on most substrates.
 • Safety– It is a completely water-based formulation. It is easily used by field personnel using a basic backpack sprayer. It has a long safety record with many manufacturers. Neither product uses heavy metals, arsenic, tin, phenols or poisons.

NanoFix is the Israeli branded name of  משב רוחfor an American manufactured and EPA approved product.

מדיניות פרטיות

מאחר שהגוף (רענן שמואלי – משב רוח) (להלן "החברה") משב רוח מכבדת את פרטיות המשתמשים באתרי האינטרנט שהיא מנהלת ומפעילה.(להלן-"האתרים"), החליטה החברה לפרסם את מדיניותה ביחס להגנת הפרטיות באתרים, והיא מתחייבת כלפי המשתמש לקיים מדיניות זו.

מטרת המדיניות להסביר מהם נוהגי החברה ביחס לפרטיות המשתמשים באתרים, וכיצד משתמשת החברה במידע, הנמסר לה על-ידי המשתמשים באתרים או הנאסף על-ידה בעת השימוש באתרים.

כללי
בעת שימוש בשירותי האתרים נאסף מידע עליך. חלק מהמידע מזהה אותך באופן אישי, כלומר בשמו ובכתובתך, מוצרים ושירותים שרכשת או ביקשת למכור, אמצעי התשלום ששימשו אותך, וכיו"ב. זהו המידע שאתה מוסר ביודעין, לדוגמה בעת שתירשם לשירותים באתרים. חלק מהמידע אינו מזהה אותך אישית ואינו נשמר ביחד עם פרטיך. זהו מידע סטטיסטי ומצטבר. לדוגמה, פרסומות שקראת באתר, העמודים שבהם צפית, ההצעות והשירותים שעניינו אותך, כתובת האינטרנט (IP ) שממנה פנית  ועוד.

רישום לשירותים
ככל שנדרשים פרטים אישיים בעת רישום לשירותים באתרים או בעת רכישת מוצרים בהם, החברה תבקש ממך רק את המידע הנחוץ במישרין לאספקת השירותים או לרכישת המוצרים.

מאגר המידע
הנתונים שנאספו  יישמרו במאגר המידע של החברה ובאחריותה.

השימוש במידע
השימוש במידע שנאסף, ייעשה רק על פי מדיניות פרטיות זו או על פי הוראות כל דין, על מנת –

המידע שישמש את החברה יהיה בעיקרו מידע סטטיסטי, שאינו מזהה אישית.

דיוור ישיר אלקטרוני
החברה מעונינת לשלוח אליך מדי פעם בדואר אלקטרוני מידע בדבר שירותיה וכן מידע שיווקי ופרסומי

מידע כזה ישוגר אליך רק אם נתת הסכמה מפורשת לכך, ובכל עת תוכל לבטל את הסכמתך ולחדול מקבלתו.

החברה לא תמסור את פרטיך האישיים למפרסמים. עם זאת, היא רשאית להעביר מידע סטטיסטי על פעילות המשתמשים באתרים.

מידע סטטיסטי שיועבר לא יזהה אותך אישית.

 

מסירת מידע לצד שלישי
החברה לא תעביר לצדדים שלישיים את פרטיך האישיים והמידע שנאסף על פעילותך באתר אלא במקרים המפורטים להלן:

Cookies
אתר החברה  משתמש ב"עוגיות" (Cookies) לצורך תפעולם השוטף והתקין, ובכלל זה כדי לאסוף נתונים סטטיסטיים אודות השימוש באתר, לאימות פרטים, כדי להתאים את האתר להעדפותיך האישיות ולצורכי אבטחת מידע.

דפדפנים מודרניים כוללים אפשרות להימנע מקבלת Cookies. אם אינך יודע כיצד לעשות זאת, בדוק בקובץ העזרה של הדפדפן שבו אתה משתמש.

פרסומות של צדדים שלישיים
החברה מתירה לחברות אחרות לנהל את מערך הפרסומות באתרים. המודעות שבהן אתה צופה בעת הביקור באתרי מגיעות ממחשביהן של אותן חברות. כדי לנהל את הפרסומות שלהן, חברות אלה חברות אלה מציבות Cookies במחשבך. ה-Cookies מאפשרים להן לאסוף מידע על האתרים שבהם צפית בפרסומות שהציבו ועל אילו פרסומות הקשת. השימוש שחברות אלה עושות ב-Cookies כפוף למדיניות הפרטיות שלהן ולא למדיניות הפרטיות של החברה

אבטחת מידע
החברה מיישמת באתריה מערכות ונהלים עדכניים לאבטחת מידע. בעוד שמערכות ונהלים אלה מצמצמים את הסיכונים לחדירה בלתי-מורשית, אין הם מעניקים בטחון מוחלט. לכן, החברה לא מתחייבת ששירותיה  יהיו חסינים באופן מוחלט מפני גישה בלתי-מורשית למידע המאוחסן בהם.

זכות לעיין במידע
על-פי חוק הגנת הפרטיות, התשמ"א – 1981, כל אדם זכאי לעיין במידע שעליו המוחזק במאגר מידע. אדם שעיין במידע שעליו ומצא כי אינו נכון, שלם, ברור או מעודכן, רשאי לפנות לבעל מאגר המידע בבקשה לתקן את המידע או למוחקו.

פנייה כזאת יש להפנות אל mashav3737@gmail.com  או באמצעות דואר רגיל אל: רענן שמואלי, מצפה אביב, משגב, מיקוד: 2018700.

בנוסף, אם המידע שבמאגרי החברה משמש לצורך פניה אישית אליך,  אתה זכאי על-פי חוק הגנת הפרטיות, התשמ"א- 1981 לדרוש בכתב שהמידע המתייחס אליך יימחק ממאגר המידע

שינויים במדיניות הפרטיות
בכל מקרה בו יבוצעו במדיניות זו שינויים מהותיים בהוראות שעניינן השימוש במידע אישי שמסרת, תפורסם על-כך הודעה בעמוד הבית של האתרים.