מנורות אולטרה סגול UV למזגן

מנורות אור אולטרה סגול למזגן. יתרונות וחסרונות

בעקבות הקורונה התפתחה בארץ ובעולם מודעות לקיומה של שיטה ותיקה לחיטוי אוויר ומזגנים על ידי אור אולטרה סגול למזגן ומנורות אולטרה סגולות או גם UV  מנורות א

 ( ויקיפדיה)

מתוך קשת הצבעים, אור האולטרה סגול ידוע כאור חזק עם אורכי גל קצרים, ובעיקר באורכי הגל הידועים כ UVC כקוטלי וירוסים וחיידקים. השימוש הנרחב ביותר שאנו מכירים במנורות  UV הוא בתמי 4. במערכת זו המים עוטפים את המנורה תוך כדי זרימתם, החיידקים המתים ממשיכים בדרכם אל פילטר שסופח אותם ואז לברז.

במזגנים הבעיה של אור אולטרה סגול קצת מורכבת יותר :

התקנת מנורות UV בתעלות מיזוג. שיטה זו כבר הוכחה כלא יעילה וישנם לא מעט מקרים של מתקינים וספקים שהטעו את הלקוחות. הסיבה היא שמהירות האוויר בתעלת מיזוג גבוהה מאוד ולכן השפעת המנורה זניחה. כדי לבצע חיטוי יעיל בתעלות מיזוג יש להתקין מספר רב של מנורות, במקומות שונים, עם רפלקטורים, שיגבירו את זמן החשיפה של האוויר לאור האולטרה סגול . זה כמעט בלתי אפשרי ולכן שיטה זו לא מתאימה לבתים ומשרדים.

התקנת מנורת  אולטרה סגול UV על גבי הסוללה של מזגן מיני מרכזי. שיטה זו כנראה עובדת, אבל יש לשים לב לכמה דגשים ולמגבלות:

 • הסוללה חייבת לעבור ניקוי עמוק לפני התקנת המנורה. אור הUV אכן יגרום למניעה של חיידקים ועובש מלגדול על הסוללה, אבל פעולת המנורה תהיה לא יעילה אם כבר יש הרבה לכלוך ואבק על הסוללה.
 • הקרנת האור אולטרה סגול חייבת להיות על כל שטח הסוללה. ולכן חובה להשתמש במנורה אחת או שתיים, עם רפלקטור, שתאיר ותכסה את כל שטח הסוללה.
 • הקרנת המנורה תהייה ישירות על הסוללה. יש להסיר את הפילטרים. מכיוון שכך יש להרכיב פילטר חדש במקום אחר, בכניסת אויר חוזר, רצוי פילטר מיקרוני עם רמת סינון גבוהה שיסנן אבק דק וימנע ממנו להגיע למזגן. אבק על הסוללה יקטין את יעילות המנורה.
 • משך הפעלת המנורה– מומלץ להפעיל את המנורה כל הזמן, גם כאשר המזגן אינו עובד. לכך יש כמה השלכות.
 • יש להכין נקודת חשמל בחלל התקרה עם מפסק בבית, כדי לחבר אליה את המנורה. רצוי שחשמלאי מוסמך יכין את הנקודה.
 • אורך חיי הנורה של רוב היצרנים הוא כ 8000 שעות עבודה. זה אומר שכל שנה חובה להחליף מנורה.
 • אור UVC מסוכן מאוד לעיניים ובשום פנים ואופן אסור לראות אור כחול בבית ולהיות בטווח ראייה. אור כחול עשוי לבצבץ דרך פתחי המסנן אל חלל החדר ויש למנוע זאת בכל מחיר.
 • יש להזהיר את באי הבית, וגם טכנאים שונים, לכבות את המנורה כל פעם לפני שעולים או פותחים את חלל התקרה לתת שרות למזגן או למערכות אחרות.

  התקנת מנורת UV במזגנים עיליים\ מפוצלים-

  לאחרונה אנו רואים בשוק קיטים שנמכרים לטכנאים שכוללים מנורת UV  או סרט LED  עם מנורות UV.  יש כמה דגשים שצריך לשים לב לפני התקנת מערכת כזו.  דוגמא לסרט לד למזגן מפוצל

 • האור נראה לעין כל הזמן במשך היום. מכיוון שאור אולטרה סגול מסוכן לעיניים וגם לעור יש כאן בעייתיות מסוימת.
 • במשך הלילה המזגן "זורח" ומפיץ אור כחול. לפיכך התקינו מפסק בגוף המזגן ויש לעלות על כסא ולנתק את אור המנורה. לעשות פעולת הדלקה שוב בבוקר. לא מאוד נוח ושימושי.
 • התקנת סרט ה LED היא מאחורי המניפה.  זה נכון שהמניפה מתכסה בעובש עם הזמן. אבל העובש מתחיל להתפתח על הסוללה. שם יש תנאים מצוינים להתפתחות עובש שהם אבק ולחות. לכן רק מניפה נקייה אינה משפרת משמעותית את איכות האוויר.

ב"משב רוח- מומחים לחיטוי מזגנים"  לא מוכרים ולא מתקינים מנורות UV.

אנו דוגלים בשיטה הפשוטה- ניקוי וחיטוי תקופתי. אם על ידי שרות שלנו או "עשה במו ידייך". אין גימיקים, אין קסמים.   מנו

NanoFix

לאחר מחקר ארוך בחרנו להשתמש בחומר חיטוי תוצרת ארה"ב המתקדם ביותר מכל חומרי החיטוי הקיימים בשוק והינו בחזית הטכנולוגיה. החומר מבוסס על ננו טכנולוגייה ומאושר על ידי ה- EPA לשימוש במזגנים ובמגוון רחב של אפליקציות ומיקומים.

NanoFix הינו שם המוצר בישראל, וכל מידע נוסף עליו יימסר ללקוח עם ההזמנה ותוך כדי התחייבות לשמירה על חסיון, לצמצום ומניעת ריגול תעשייתי. 

NanoFix מייצר שכבת הגנה עמידה בפני שחיקה  שמייצרת הגנה לטווח אורך מפני 99.9% של המיקרואורגניזמים שעלולים להתפתח במזגנים. עובש, פטריות, חיידקים, טחב, וירוסים ועוד. להבדיל מכל חומרי הניקוי הסטנדרטיים, פעולתו ממשיכה לעוד חודשים רבים לאחר יישומו.

שיטת שלושת המ"מים של ה- NanoFix

משמיד

מיד עם יישומו, החומר משמיד ומחסל את שארית המיקרו אורגניזמים שאולי נשארו במזגן לאחר השטיפה.

מצפה

יוצר שכבת ציפוי שנקשרת למשטח. השכבה נשארת פעילה לזמן רב ואינה יורדת אלא לאחר שימוש שוחק או בכוונה תחילה.

מגן

כל מיקרואורגניזם שיגיע למשטח יתקל במחסום פיזי בצורת בליטות חדות, דמויי חרבות שמונע את חדירתם והיצמדותם על ידי פגיעה ופרוק קרום ההגנה שלהם והשמדתם. זהו המוצר היחידי שמונע וחוסם הדבקה מחודשת!!!

 • נבדק לאורך זמן במעבדות עצמאיות בארה"ב והוכח כיעיל ביותר!
 • מספק חיטוי שאריתי ארוך טווח ( להבדיל מכלור, מי חמצן וכו')
 • מבוסס טכנולוגיה ירוקה, אינו משחרר חומרים לסביבה. אינו מכיל רעלים, פנולים, אלכוהול, מתכות כבדות ורעילות, או יוני כסף.
 • בטוח לשימוש לטכנאים ולמשתמשים במזגן, אינו רעיל. אינו מגרה את מעברי הנשימה וניתן להיות בחדר תוך כדי ומיד לאחר החיטוי. אינו מצריך שימוש בנשמית או מסיכה !
 • מבוסס מים, חסר צבע וריח.
 • אינו גורם להתפתחות זנים עמידים
 • מאושר על ידי ה- EPA כנגד טווח רחב של יישומים ומיקרואורגניזמים, גם חיידקים העמידים ביותר כנגד אנטיביוטיקה כמו MRSA.
איך עובד ננופיקס חומר חיטוי שאריתי

NanoFix* The ultimate Antimicrobial solution

How it Works

When applied to a surface or incorporated into a material, the material creates a Micro-biostatic Antimicrobial Coating on the surface that inhibits odor causing bacteria, mold and mildew.
The Micro-biostatic Antimicrobial Coating forms a protective surface protectant by forming a nano bed of spikes that disrupts the microorganism's membrane resulting in the loss of energy in the microbe and its demise. This new technology provides a perfect approach to inhibiting microorganisms without the use of unsafe heavy metals or poisons. This mode of action is entirely unique to other antimicrobials.

The molecule is made up of several sections:

 • One end of the molecule forms a strong bond to the surface it is applied on or into.  The surface can be either porous or non-porous.
 • The other end of the molecule forms a microscopic bed of nails that stand straight up from the surface. This nano bed of nails disrupts the microbe's membrane resulting in its demise.  All of this takes place without the use of heavy metals or poisons.

Because Microbiostatic Antimicrobial Coating’s methodology mechanically disrupts the membrane of the microbe, no microbial resistance "superbugs" are ever created from the treatment.

The key function of the molecule is the long chain of atoms that make up the spike that are large enough to pierce the cell walls of various microbes. Being only about one thousandth the diameter of a human hair, they are too small to harm large cells in mammals. These chains of atoms carry a strong positive charge that attracts negatively charged bacteria.

Green Technology

Because we accomplish all of this without the use of poisons or metals and do not create microbial resistant strains, we are the 'Green' solution to inhibit microbial growth.

We address the two main ecological concerns associated with leaching antimicrobials: bleeding harmful toxins into the environment and the generation of adaptive organisms (superbugs).

Q: What happens to The product after a treated garment is thrown away or discarded?

A: A shirt treated with this technology and placed in a landfill will break down to basic components in about five years.

This product is the most environmentally friendly and user friendly antimicrobial on the market!

Benefits in highlights:

 • EPA Registered for a long list of uses and applications
 • Odorless and colorless
 • Highly durable
 • Non-toxic
 • Water based
 • Long term prevention of a wide range of microbial growth
 • Protects a wide range of surfaces both porous and non-porous
 • Can be wiped, sprayed or misted on virtually any surface and dries rapidly
 • Non-leaching
 • No off-gassing

Benefits in detail

 • The material performs without diffusion or leaching off the applied substrate.
 • Bound technology – unlike conventional disinfectants, poisons, phenols or heavy metals, our technology performs while bound to the applied surface (substrate).
 • Residual Efficacy– Unlike other antimicrobials, our product's efficacy remains for a long period of time. Our products specifies reapplication every 90 days and has been independently tested for 100 standard washes.
 • Porous and Non porous Surfaces– Our technology allows for both porous and nonporous materials.
 • Effective against a wide array of odor causing bacteria, fungi and mold. 
 • No Super Bugs– There is no known or anticipated risk for microbes to mutate to a Super Bug. This is due to the bound technology. Other technologies work by "uploading" into the microorganism resulting sometimes in a mutation of the original microorganism.
 • Shelf Life-1 year shelf life or longer unopened. Once opened, use in 1 year.
 • Ease of Use– The product can be applied in or on most substrates.
 • Safety– It is a completely water-based formulation. It is easily used by field personnel using a basic backpack sprayer. It has a long safety record with many manufacturers. Neither product uses heavy metals, arsenic, tin, phenols or poisons.

NanoFix is the Israeli branded name of  משב רוחfor an American manufactured and EPA approved product.

מדיניות פרטיות

מאחר שהגוף (רענן שמואלי – משב רוח) (להלן "החברה") משב רוח מכבדת את פרטיות המשתמשים באתרי האינטרנט שהיא מנהלת ומפעילה.(להלן-"האתרים"), החליטה החברה לפרסם את מדיניותה ביחס להגנת הפרטיות באתרים, והיא מתחייבת כלפי המשתמש לקיים מדיניות זו.

מטרת המדיניות להסביר מהם נוהגי החברה ביחס לפרטיות המשתמשים באתרים, וכיצד משתמשת החברה במידע, הנמסר לה על-ידי המשתמשים באתרים או הנאסף על-ידה בעת השימוש באתרים.

כללי
בעת שימוש בשירותי האתרים נאסף מידע עליך. חלק מהמידע מזהה אותך באופן אישי, כלומר בשמו ובכתובתך, מוצרים ושירותים שרכשת או ביקשת למכור, אמצעי התשלום ששימשו אותך, וכיו"ב. זהו המידע שאתה מוסר ביודעין, לדוגמה בעת שתירשם לשירותים באתרים. חלק מהמידע אינו מזהה אותך אישית ואינו נשמר ביחד עם פרטיך. זהו מידע סטטיסטי ומצטבר. לדוגמה, פרסומות שקראת באתר, העמודים שבהם צפית, ההצעות והשירותים שעניינו אותך, כתובת האינטרנט (IP ) שממנה פנית  ועוד.

רישום לשירותים
ככל שנדרשים פרטים אישיים בעת רישום לשירותים באתרים או בעת רכישת מוצרים בהם, החברה תבקש ממך רק את המידע הנחוץ במישרין לאספקת השירותים או לרכישת המוצרים.

מאגר המידע
הנתונים שנאספו  יישמרו במאגר המידע של החברה ובאחריותה.

השימוש במידע
השימוש במידע שנאסף, ייעשה רק על פי מדיניות פרטיות זו או על פי הוראות כל דין, על מנת –

המידע שישמש את החברה יהיה בעיקרו מידע סטטיסטי, שאינו מזהה אישית.

דיוור ישיר אלקטרוני
החברה מעונינת לשלוח אליך מדי פעם בדואר אלקטרוני מידע בדבר שירותיה וכן מידע שיווקי ופרסומי

מידע כזה ישוגר אליך רק אם נתת הסכמה מפורשת לכך, ובכל עת תוכל לבטל את הסכמתך ולחדול מקבלתו.

החברה לא תמסור את פרטיך האישיים למפרסמים. עם זאת, היא רשאית להעביר מידע סטטיסטי על פעילות המשתמשים באתרים.

מידע סטטיסטי שיועבר לא יזהה אותך אישית.

 

מסירת מידע לצד שלישי
החברה לא תעביר לצדדים שלישיים את פרטיך האישיים והמידע שנאסף על פעילותך באתר אלא במקרים המפורטים להלן:

Cookies
אתר החברה  משתמש ב"עוגיות" (Cookies) לצורך תפעולם השוטף והתקין, ובכלל זה כדי לאסוף נתונים סטטיסטיים אודות השימוש באתר, לאימות פרטים, כדי להתאים את האתר להעדפותיך האישיות ולצורכי אבטחת מידע.

דפדפנים מודרניים כוללים אפשרות להימנע מקבלת Cookies. אם אינך יודע כיצד לעשות זאת, בדוק בקובץ העזרה של הדפדפן שבו אתה משתמש.

פרסומות של צדדים שלישיים
החברה מתירה לחברות אחרות לנהל את מערך הפרסומות באתרים. המודעות שבהן אתה צופה בעת הביקור באתרי מגיעות ממחשביהן של אותן חברות. כדי לנהל את הפרסומות שלהן, חברות אלה חברות אלה מציבות Cookies במחשבך. ה-Cookies מאפשרים להן לאסוף מידע על האתרים שבהם צפית בפרסומות שהציבו ועל אילו פרסומות הקשת. השימוש שחברות אלה עושות ב-Cookies כפוף למדיניות הפרטיות שלהן ולא למדיניות הפרטיות של החברה

אבטחת מידע
החברה מיישמת באתריה מערכות ונהלים עדכניים לאבטחת מידע. בעוד שמערכות ונהלים אלה מצמצמים את הסיכונים לחדירה בלתי-מורשית, אין הם מעניקים בטחון מוחלט. לכן, החברה לא מתחייבת ששירותיה  יהיו חסינים באופן מוחלט מפני גישה בלתי-מורשית למידע המאוחסן בהם.

זכות לעיין במידע
על-פי חוק הגנת הפרטיות, התשמ"א – 1981, כל אדם זכאי לעיין במידע שעליו המוחזק במאגר מידע. אדם שעיין במידע שעליו ומצא כי אינו נכון, שלם, ברור או מעודכן, רשאי לפנות לבעל מאגר המידע בבקשה לתקן את המידע או למוחקו.

פנייה כזאת יש להפנות אל mashav3737@gmail.com  או באמצעות דואר רגיל אל: רענן שמואלי, מצפה אביב, משגב, מיקוד: 2018700.

בנוסף, אם המידע שבמאגרי החברה משמש לצורך פניה אישית אליך,  אתה זכאי על-פי חוק הגנת הפרטיות, התשמ"א- 1981 לדרוש בכתב שהמידע המתייחס אליך יימחק ממאגר המידע

שינויים במדיניות הפרטיות
בכל מקרה בו יבוצעו במדיניות זו שינויים מהותיים בהוראות שעניינן השימוש במידע אישי שמסרת, תפורסם על-כך הודעה בעמוד הבית של האתרים.